top of page
  • Zdjęcie autoraCentrum Badań Migracyjnych

Nadzwyczajny zjazd Etnologów i Antropologów polskich w Poznaniu

Centrum Badań Migracyjnych, jako współorganizator, zaprasza do udziału w Nadzwyczajnym Zjeździe Etnologów i Antropologów Polskich, który będzie miał miejsce 23 listopada 2016 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu.


Z inicjatywy Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ponad 20 instytucji etnologicznych i antropologicznych w Polsce zadecydowało o potrzebie organizacji Nadzwyczajnego Zjazdu. Wyrazy poparcia dla tej inicjatywy napływają też od towarzystw antropologicznych spoza Polski, w tymze strony The American Anthropological Association - oświadczenie.


Intencją wszystkich organizatorów jest stworzenie forum debaty nad miejscem antropologii w przestrzeni publicznej oraz jej rolą i powinnością w obliczu dyskryminacji, mowy nienawiści i przekłamywania w dyskursie publicznym podstawowych pojęć i zjawisk, którymi od ponad stu lat poświęcone są badania przedstawicieli naszej dyscypliny. Podczas Zjazdu zostanie m.in. ogłoszony „Manifest etnologów i antropologów polskich przeciwko dyskryminacji”.


Zachęcamy wszystkich do udziału w Zjeździe, a osoby zainteresowane uczestniczeniem prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada.


Termin: 23.11.2016 r.

Miejsce: Teatr Polski w Poznaniu, ul. 27 grudnia 8/10, Duża Scena


Więcej informacji o Zjeździe na http://zjazd.weebly.com/ i Facebooku.

Comments


bottom of page