top of page
  • Centrum Badań Migracyjnych

Pozbawianie wolności dzieci ze względów migracyjnych

Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na webinar zatytułowany: Pozbawianie wolności dzieci ze względów migracyjnych, który poprowadzi Łukasz Szoszkiewicz (adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu).


Termin: 30 marca 2023, czwartek, godz. 10.00-11:30 (online, zoom).


Prosimy o wcześniejszą rejestrację: https://forms.gle/unyXXZnZTeUvfw1f6


Abstrakt:

Dzieci pozbawione wolności pozostają niewidzialną i zapomnianą grupą społeczną, pomimo coraz liczniejszych dowodów na to, że padają one ofiarą naruszeń praw człowieka. W wystąpieniu zaprezentowane zostaną wybrane wyniki badań z projektu pt. UN Global Study on Children Deprived of Liberty, którego celem było zbadanie zjawiska pozbawiania wolności dzieci na świecie. Choć praktyka umieszczania dzieci w detencji migracyjnej została uznana za niezgodną ze międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka, w 2019 r. w ośrodkach do tego przeznaczonych przebywało co najmniej 330 tysięcy dzieci na całym świecie.

|

Łukasz Szoszkiewicz – adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Jego badania koncentrują się na międzynarodowej ochronie praw dziecka, a także wpływie nowych technologii na ochronę praw człowieka. W ramach projektu UN Global Study on Children Deprived of Liberty pełnił rolę koordynatora analizy danych. Współpracownik w ramach kilku projektów follow-up będących kontynuacją UN Global Study realizowanych dzięki wsparciu Global Campus of Human Rights oraz Right Livelihood Foundation.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2n4mUFP6l


Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i będzie nagrywane. Biorąc udział w tym webinarze, automatycznie wyrażasz zgodę na nagrywanie treści audiowizualnych prezentowanych podczas wydarzenia oraz wyrażasz zgodę na późniejsze wykorzystanie nagrania w przestrzeni publicznej.


Webinar jest częścią serii CeBaM webinar series, w ramach której co miesiąc zapraszamy na spotkanie z badaczami i badaczkami migracji z Polski i ze świata.


Do zobaczenia!
Comments


bottom of page