top of page

Ponad 130 ręcznie wykonanych zabawek!!!

Takie niesamowite prezenty zrobione dla dzieci, które obecnie przebywają w obozach, dostaliśmy od uczennic i uczniów klasy 2a SP35 i ich nauczycielki Pani Romy Wagner. Zabawki do mini – koszykówki zostały już przetestowane przez wykonawców i są gotowe do wysyłki.

 

My skontaktowaliśmy się z jednym z obozów w Grecji by jak najszybciej przekazać upominki.Dodatkowo dzieci z kilku innych, najmłodszych klas przygotowały pocztówki z życzeniami, niektóre są napisane po angielsku!

 

Wszystko to w rezultacie inspiracji mobilną wystawą GALERII BEZ DOMU, która niedawno gościła w SP 35. Uczniowie, którzy nie mieli okazji wyciąć udziału w ubiegłorocznych warsztatach, a zainspirowani wystawą i lekturą przekazanych szkole książek, postanowili pomóc i przygotowali te cuda!

 

Serdeczne podziękowania dla aktywnych i wrażliwych uczniów i nauczycielek z SP 35.

Zapraszamy szkoły w Poznaniu i okolicach do udziału

w warsztatach

 

Rozpoczynamy drugą edycję projektu Kto pyta, nie bładzi. Porozmawiajmy o uchodźcach. Od kwietnia do czerwca 2018 roku zespół edukatorów Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewcza w Poznaniu przeprowadzi w poznańskich szkołach warsztaty na temat migracji przymusowych i uchodźstwa. Bezpłatne zajęcia zaprojektowane są dla uczniów szkół podstawowych (VII klasa), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 

Współczesne migracje

 

Profesor Michal Buchowski weźmie udział w VI Debacie Akademickiej pod hasłem "Współczesne migracje", zorganizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

 

Termin: 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00

Miejsce: CEUE UEP (sala 4.1) przy ul. Towarowej 55.

link: http://amu.edu.pl/glowna/s/debaty-akademickie/vi-debata-akademicka

 

Galeria Bez Domu

 

„Galeria Bez Domu. Dzieci nie mają uprzedzeń, uczmy się od nich” to kampania społeczna, która promuje empatyczną postawę wobec innych ludzi, szczególnie wobec uchodźców. Kampania polega na przygotowaniu przez dzieci z klas 2-4 szkoły podstawowej rysunkowych i dźwiękowych pocztówek dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców. Zostaną one wysłane do dzieci przebywających w  obozach w Grecji i pokazane na Wystawie - tytułowej „Galerii Bez Domu”. Wystawa obejmująca rysunki i nagrane przez dzieci wiadomości będzie prezentowana zarówno w wersji wirtualnej, jak i w formie materialnej galerii podróżującej do poznańskich szkół . Prezentację wystawy w szkołach poprzedzą warsztaty dla dzieci.

 

Czytaj więcej: Galeria Bez Domu

 

Szkolenie dla studentów i absolwentów "Kto pyta, nie błądzi". Rozmawiamy o uchodźcach.

Zapraszamy do udziału w projekcie (i zajęciach) Warsztaty edukacyjne o uchodźcach "Kto pyta, nie błądzi", organizowanym

 

Projekt CeBaMu "Mobilne życia, niemobilne przestrzenie? Migracje kobiet między Polską a Norwegią"

 

  

W ramach zajęć "Lokalne studium migracji" i projektu CeBaM UAM "Mobilne życia, niemobilne przestrzenie? Migracje kobiet między Polską a Norwegią" studenci IEiAK UAM wraz z dr Izabellą Main, dr Izabelą Czerniejewską, doktorantkami Karoliną Sydow i Olą Turowską prowadzili badania terenowe w powiecie koszalińskim. W badaniach uczestniczyli Kajetan Baryła, Karolina Dziubata, Marta Jaszkowska, Zofia Lamprecht, Joanna Łopion, Martyna Michałowska, Marcin Mielewczyk, Ada Regulska, Alexandra Staniewska i Grzegorz Walas.

 

Centrum Badań Migracyjnych UAM poszukuje wolontariuszy!

 

Centrum Badań Migracyjnych UAM działa prężnie od 2009 roku realizując projekty badawcze, edukacyjne i praktyczne (akcja "Zaadoptuj kamizelkę", Migrant Info Point, wykłady otwarte na Zamku, projekt "Wszyscy jesteśmy migrantami. (Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej", konferencja „Rethinking Forced Migration” itp.).

Zależy nam na poszerzeniu grona aktywnych 'cebamowiczów'. Jeśli jesteś zainteresowany/a tematyką migracyjną i uchodźczą oraz działalnością w ramach Centrum koniecznie napisz do nas. Zapraszamy!

 

Prosimy o zgłoszenia (z krótką notką o sobie) na adres cebam@amu.edu.pl

 

Natalia Bloch i Dionisios Sturis o migracjach w Toruniu

 

Natalia Bloch i Dionisios Sturis będą gośćmi Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w ramach spotkania poświęconego tematyce migracyjnej i uchodźczej. Inspiracją do spotkania stała się wystawa „Wszyscy jesteśmy migrantami” goszcząca obecnie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Spotkanie odbędzie się w piątek 21 kwietnia o godz. 18.00.

 

Opis wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/112242135994430/

 

VIDEO relacja: Spotkanie w Urzędzie Miasta

 

 

21.03.2017 r. zorganizowaliśmy spotkanie w Urzędzie Miasta Poznania z okazji finału Akcji „Zaadoptuj Kamizelkę”.

 

Uczestnicy Akcji dzielili się doświadczeniami z uczestnictwa, pokazywali zdjęcia. W spotkaniu wzięli też udział m.in.: Zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski, Rektor UAM Andrzej Lesicki,  Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom Marta Mazurek. Relacja video:

link do video relacji:

 

http://wielkopolska.tv/poznan-zaadoptuj-kamizelke/#/?playlistId=0&videoId=0
http://uam.platontv.pl/show/7286

 

Do Akcji włączyło się prawie 60 instytucji, głównie z Poznania, ale nie tylko (także m.in. Płock, Kielce, Białystok, Gryfice). Większość kamizelek zajęła miejsce w budynkach: szkół, uczelni, kin, teatrów, urzędów, bibliotek, centrów kultury, kawiarni i klubów, redakcji i organizacji ngo. Część kamizelek wędruje: na wykłady, zebrania, protesty. Czasami po prostu przemieszczają się po Poznaniu i Polsce - można je spotkać w tramwajach i pociągach. Akcja mała się skończyć 21.03, ale wciąż zgłaszają się do nas nowe instytucje i informujemy, że wciąż można zaadoptować kamizelki !

 

Książka Wszyscy jesteśmy migrantami. (Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej pod red. Natalii Bloch: fotografie, eseje, reportaże antropologiczne

 

– Dużo wyjeżdżało, dużo! – toczy się opowieść nad paczką kabanosów i sokiem porzeczkowym w chłodnej kuchni. – Jedni za chlebem, a inni, żeby nie iść do carskiego wojska. Na wiele lat. Więc uciekali tam, do Ameryki. Wtenczas była taka umowa z księdzem. Wypisywał człowiekowi akt zgonu, w księgach figurowało i już go nie szukali. Bo nie żył.

 

fragment reportażu Michaliny Januszewskiej Przejściowe zaćmienie

 

Książka podsumowuje projekt (od)zyskiwania naszej własnej zbiorowej pamięci migracyjnej, jest opowieścią o nas jako migrantach. Składają się na nią migawki z wystawy „Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku”, eseje o XIX-wiecznych zamorskich migracjach i współczesności potomków polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych i Brazylii oraz reportaże napisane na podstawie badań terenowych zrealizowanych przez studentki i studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, którzy wcielili się w spóźnionych o 125 lat listonoszy, wyruszając do wiosek pochodzenia emigrantów w poszukiwaniu adresatów zatrzymanych przez cenzurę listów.

 

Czy osoby noszące nazwiska z kopert wciąż żyją pod wskazanymi adresami i czy żyje w nich pamięć o emigrantach? Czy zamorskie migracje sprzed ponad wieku miały znaczący wpływ na losy krewnych? Czy podzielone rodziny kiedykolwiek się połączyły? Czy w wioskach, z których tak wielu mieszkańców wyruszało za Ocean, migracje te są pamiętane, czy przeciwnie – zostały zapomniane, a jeśli tak, to dlaczego? Czy masowe wyjazdy do Ameryk były odosobnionym zjawiskiem, czy też wpisują się w szersze procesy mobilności? W 13 reportażach antropologicznych poszukujemy odpowiedzi na te pytania.

 

Książka do nabycia w sklepie CK ZAMEK w Poznaniu od środy.

 

Wszyscy jesteśmy migrantami. (Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej, red. Natalia Bloch, Poznań: Centrum Kultury ZAMEK 2016, współpraca: Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM oraz Centrum Badań Migracyjnych UAM

 

AKCJA „Zaadoptuj kamizelkę”

W ramach akcji „Zaadoptuj kamizelkę” poznańskie instytucje – urzędy, szkoły, kościoły, teatry, kina, kluby, kawiarnie i wiele innych – mają możliwość zaopiekowania się jedną z kamizelek, jakie mieli na sobie uchodźcy podczas przeprawy przez morze. Na „adopcję” czeka 49 kamizelek, większość dziecięcych. Czas trwania akcji: 25 styczeń – 21 marzec 2017 r.

Każdego dnia setki ludzi z targanych konfliktami regionów na Bliskim Wschodzie i w Afryce próbuje przedostać się przez Morze Śródziemne z nadzieją na bezpieczne, godne życie w Europie. Mają na sobie pomarańczowe kamizelki ratunkowe. W ramach akcji „Zaadoptuj kamizelkę” poznańskie instytucje – urzędy, szkoły, kościoły, teatry, kina, kluby, kawiarnie i wiele innych – mają możliwość zaopiekowania się jedną z kamizelek, jakie mieli na sobie uchodźcy podczas przeprawy przez morze. Władze polskie odmówiły udziału w programie relokacji i tworzeniu korytarzy humanitarnych. Adopcja kamizelek, symbolizujących nieobecność samych uchodźców, polega na zapewnieniu im miejsca w przestrzeni publicznej miasta: w jednym z kinowych foteli, w ławce w kościele, przy kawiarnianym stoliku, na sali wykładowej, w szkolnej klasie, w poczekalni czy w sali obrad w urzędzie. Na „adopcję” czeka 49 kamizelek, większość dziecięcych. Nie wiemy czy ci, którzy mieli je na sobie, dotarli bezpiecznie do brzegu, nie wiemy, co się z nimi stało. Wiemy, że ich w Polsce nie ma. Za to są kamizelki przypominające o nich i ich nieobecności wśród nas.

 • Koordynator akcji: Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Migrant Info Point; współpraca: Oxfam

 • Czas trwania akcji: 25 styczeń – 21 marzec 2017 r.

 • Cel: umieszczenie kamizelki w miejscu użyteczności publicznej

 • Wszystkie zainteresowanie instytucje i osoby prosimy o kontakt: Karolina Sydow, cebam@amu.edu.pl, tel. 605 881 581

 

Oficjalnym hasztagiem, którym można się posługiwać w mediach społecznościowych, jest #zaadoptujkamizelkę.

 

Spotkanie inaugurujące działalność Otwartej Koalicji Wspólny Poznań

 

 

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane współtworzeniem przyjaznego wszystkim miasta na spotkanie inaugurujące działalność Otwartej Koalicji Wspólny Poznań. Konferencja prasowa i debata odbędą się 2 grudnia w godz. 14.00-16.30 w CK Zamek na Scenie Nowej.

Czytaj więcej: Spotkanie...

 

„Wszyscy jesteśmy migrantami” – Spotkanie ze spóźnionymi o 125 lat listonoszami

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Centrum Badań Migracyjnych UAM oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM oraz – partnerów projektu „Wszyscy jesteśmy migrantami” – na spotkanie z uczestnikami etnograficznego projektu badawczego „(Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej”. Spóźnieni o 125 lat listonosze – studentki, studenci i doktorantki z IEiAK UAM – wyruszyli do wiosek pochodzenia emigrantów do Ameryk z końca XIX wieku, aby odnaleźć potomków adresatów listów zatrzymanych przez cenzurę.

 

Czytaj więcej: „Wszyscy jesteśmy...

 

„Wszyscy jesteśmy migrantami” – Spotkanie z dr Elżbietą M. Goździak i dr hab. Karoliną Bielenin-Lenczowską

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Centrum Badań Migracyjnych UAM oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM – partnerów projektu „Wszyscy jesteśmy migrantami” – na spotkanie z antropolożkami, dr Elżbietą M. Goździak i dr hab. Karoliną Bielenin-Lenczowską. Tym razem przyjrzymy się współczesności potomków polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Polak, Amerykanin, Brazylijczyk…–kim są dziś i jak żyją?

 

Czytaj więcej: „Wszyscy jesteśmy...

 

Nadzwyczajny zjazd Etnologów i Antropologów polskich w Poznaniu

Centrum Badań Migracyjnych, jako współorganizator, zaprasza do udziału w Nadzwyczajnym Zjeździe Etnologów i Antropologów Polskich, który będzie miał miejsce 23 listopada 2016 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu.

 

Czytaj więcej: NADZWYCZAJNY ZJAZD...

 

„Wszyscy jesteśmy migrantami” – Spotkanie z prof. Dorotą Praszałowicz

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Centrum Badań Migracyjnych UAM oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM – partnerów projektu „Wszyscy jesteśmy migrantami” – na spotkanie z prof. Dorotą Praszałowicz z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Czytaj więcej: „Wszyscy jesteśmy...

 

Reportaż o poszukiwaniu pamięci migracyjnej w „Dużym Formacie

 

W ostatnim „Dużym Formacie” (13.10.2016. s. 6-8) ukazał się reportaż o badaniach zrealizowanych w ramach zajęć (Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej przez studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM wspólnie z Centrum Badań Migracyjnych UAM.

Czytaj więcej: Reportaż o...

 

Spotkanie z Małgorzatą Szejnert

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Centrum Badań Migracyjnych UAM oraz IEiAK UAM – partnerów projektu „Wszyscy jesteśmy migrantami” – na spotkanie z Małgorzatą Szejnert, reportażystką, autorką głośnej książki „Wyspa Klucz” o Ellis Island, czyli największym obozie przejściowym dla imigrantów w historii Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Zamek, w Sali Wielkiej, w środę 12 października o godz. 19.00. Informacje o całym programie towarzyszącym wystawie „Wszyscy jesteśmy migrantami” można znaleźć na stronie: http://zamek.poznan.pl/news,pl,6,9136.html.

 

Wernisaż wystawy „Wszyscy jesteśmy migrantami”

 

23 września o godz. 18.00 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (Sala Wystaw) odbędzie się wernisaż wystawy „Wszyscy jesteśmy migrantami.

 

Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku”. Otwarcie wystawy będzie połączone ze spotkaniem z prof. Marcinem Kulą, który opowie o niezwykłej historii odnalezienia przez swojego ojca, Witolda Kulę, nigdy niedostarczonych listów słanych pod koniec XIX wieku przez polskich emigrantów ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Centrum Badań Migracyjnych UAM jest jednym z partnerów wystawy.

Szczegółowe informacje: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,6,9136.html

Nagrania z międzynarodowej konferencji o migracjach przymusowych.

 

Nagrania z trzech sesji plenarnych oraz tzw. keynote lecture, które odbyły się w ramach międzynarodowej konferencji naukowej pt. Rethinking Forced Migration and Displacement: Theory, Policy, and Praxis Stowarzyszenia na rzecz Studiów nad Migracjami Przymusowymi (International Association for the Study of Forced Migration). Wydarzenie odbyło się w dniach 12-15.07.2016 w Poznaniu i było współorganizowane przez Centrum Badań Migracyjnych, Wydział Prawa i Administracji oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM.

 

Czytaj więcej: Nagrania z...

W dniach 12-15 lipca 2016 r. odbyła się na UAM międzynarodowa konferencja o migracjach przymusowych i uchodźcach Rethinking Forced Migration and Displacement: Theory, Policy, and Praxis.

 

W konferencji Stowarzyszenia na rzecz Studiów nad Migracjami Przymusowymi (International Association for the Study of Forced Migration), współorganizowanej przez Centrum Badań Migracyjnych, Wydział Prawa i Administracji oraz Instytut  Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM uczestniczyło blisko 400 naukowców i praktyków z całego świata.

 

Czytaj więcej...

CeBam 18.05.2016 Prawo A Dyskryminowanie

 

Nagranie wykładu dr. Witolda Klausa z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Prezesa Stowarzyszenia Interwencji Prawnej pt. "Prawo a dyskryminowanie”.

 

http://antropofon.blogspot.com/2016/06/prawo-dyskryminowanie.html

 

https://archive.org/details/CeBam18.05.2016PrawoADyskryminowanie

 

18.05.2016 Prawo a dyskryminowanie

 

Zapraszamy na wykład pt. ”Prawo a dyskryminowanie”.

 

Czym jest "dyskryminacja"? Czy samo prawo może dyskryminować? Czy cudzoziemcy są w Polsce dyskryminowani?  Czy wymaganie od cudzoziemców zezwolenia na pracę to dyskryminacja? A co z umieszczeniem ich za kratami w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców? Czy cudzoziemcy powinni zarabiać tyle samo co polscy pracownicy? A czy powinni mieć prawo do korzystania z pomocy społecznej w naszym kraju?

 

Czytaj więcej: 18.05.2016 Prawo...

 

"Patrzę na: uchodźcy" 21.04.2016

 

Patrzę na: uchodźcy to cykl pokazów filmowych mający na celu przyjrzenie się obecnej sytuacji migracyjnej, bez stereotypów i uprzedzeń, ale także bez unikania trudnych tematów. Pokazom filmów towarzyszyć będą debaty przybliżające sytuacje uchodźców oraz ich drogę do Europy. Jest to kontynuacja....

 

Czytaj więcej: "Patrzę na:...

 

Zapraszamy na Poznań Biznes Partner

 

Poznań Biznes Partner to wydarzenie organizowane przez Miasto Poznań, kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami czy zarządzania finansami.

 

Jest to wydarzenie dla firm oraz tych wszystkich, którzy szanse rozwoju swojego biznesu upatrują w wykorzystaniu dostępnych instrumentów wsparcia i finansowego (fundusze UE), a także programach wsparcia w ekspansji na rynkach zagranicznych.

Czytaj więcej: Zapraszamy na...

 

20.04.2016 "Wspólny posiłek na Skypie. Wpływ nowych technologii na życie codzienne w rodzinach migranckich"

 

Polacy w Irlandii, Ukraińcy w Polsce, Filipińczycy w Stanach Zjednoczonych... Migrują obywatele wielu krajów, na swój nowy dom wybierając często miejsca dalekie od swojej ojczyzny. Z jednej strony życie w nowym kraju, z drugiej bliscy, którzy zostali w ojczyźnie. Jak pogodzić te dwa życia, dwa światy? Na spotkaniu  przyjrzymy się ....

 

Czytaj więcej: 20.04.2016...

 

W dniach 7-8 marca 2016 r. w Centrum Badań Migracyjnych UAM odbył się pierwszy warsztat w ramach projektu badawczego „Mobilne życie, niemobilne przestrzenie?

 

Migracje kobiet między Polską a Norwegią” z udziałem Izabelli Main (CeBaM / UAM), Izabeli Czerniejewskiej (CeBaM), Elżbiety Goździak (CeBaM /Georgetown University), Agaty Kochaniewicz (CeBaM / UAM), Marka Pawlaka (CeBaM / Uniwersytet Jagielloński)

 

Czytaj więcej: W dniach 7-8 marca...

 

16.03.2016 „Co o mnie myślisz? Co o mnie wiesz?”

 

Dlaczego opuścili swój kraj i zdecydowali się na zamieszkanie w Polsce? Co robią, jak sobie radzą w Poznaniu? Jak widzą nas Polaków i to w jaki sposób my postrzegamy ich? Czy czują się w naszym mieście dobrze i bezpiecznie? Na te i inne pytania odpowiedzą mieszkańcy Poznania, członkowie Stowarzyszenia Kultury Arabskiej "Arabia".

 

Czytaj więcej: 16.03.2016 „Co o...

 

Nagranie spotkania 17.02.2016 r.

 

Zapraszamy do odsłuchania materiału ze spotkania pt. „Niech się zintegrują. Asymilacja - integracja – inkorporacja". Prowadząca spotkanie - Anna Dąbrowska szuka odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Czym jest integracja? Jakie i przed kim stawia zadania? Czy i kiedy jest możliwa?

Czytaj więcej: Nagranie spotkania...

 

17.02.2016. Centrum Badań Migracyjnych UAM zaprasza na spotkanie pt. Niech się zintegrują.

Asymilacja - integracja – inkorporacja


„Niech się zintegrują" – brzmi za każdym razem, gdy obcy zgłaszają akces do naszego społeczeństwa. To przestroga, nie rada. Integracja może brzmieć złowieszczo. Kryje się za nią niewypowiedziana lista żądań i oczekiwań. Tym trudniejsza do zrealizowania, że niezwerbalizowana. Ukryte są także opisy ról każdej ze stron. Czasem ze zdziwieniem członkowie społeczeństwa dowiadują się, że w procesie integracji również przed nimi stoją pewne zadania, że oni także muszą coś zrobić.

 

Integracja to słowo klucz spotkania, które poprowadzi  Anna Dąbrowska ....

 

Czytaj więcej: 17.02.2016....

 

Nagranie wykładu z 13.01.2016 r.

 

Zapraszamy do odsłuchania wykładu pt „Szerzymy i akceptujemy hejtowanie? Mowa nienawiści w Polsce” http://antropofon.blogspot.com/2016/01/szerzymy-i-akceptujemy-hejtowanie-mowa.html

 

Czytaj więcej: Nagranie wykładu z...

 

13.01.2016. Centrum Badań Migracyjnych UAM zaprasza na wykład pt.

„Szerzymy i akceptujemy hejtowanie? Mowa nienawiści w Polsce”

 

Mowa nienawiści jest zjawiskiem, które polega na używaniu języka w celu rozbudzenia, rozpowszechniania czy usprawiedliwiania nienawiści i dyskryminacji, jak również przemocy wobec konkretnych osób czy grup. Mowa nienawiści przyjmuje różne formy, stąd częsta trudność w jej jednoznacznym nazwaniu i rozpoznaniu. Wykład będzie okazją do przyjrzenia się temu zagadnieniu.

Czytaj więcej: 13.01.2016....

 

Relacja z wykładu Centrum Badań Migracyjnych UAM (18.12.2015)

 

Dziękujemy prelegentom za interesujące wystąpienia, a uczestnikom za aktywną dyskusję. Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w wykładzie „Strach kulturowy w polskich mediach: hordy dzikich obcych czy potrzebujący uchodźcy?” zapraszamy do odsłuchania nagrania.

 

Czytaj więcej: Relacja z wykładu...

 

18.12.2015 Wykład organizowany przez Centrum Badań Migracyjnych w Międzynarodowy Dzień Migrantów „Strach kulturowy w polskich mediach: hordy dzikich obcych czy potrzebujący uchodźcy?”

 

Uchodźcy i migranci z Afryki i Bliskiego Wschodu przybywający w ostatnich miesiącach do Europy stali się w polskich mediach tematem budzącym ogromne emocje. Dziennikarze, choć reprezentują różne stanowiska, stosują słowa-klucze, nośne metafory działające na wyobraźnię i emocje czytelników, wprowadzając do ich świadomości liczne klisze i uproszczenia.

Czytaj więcej: 18.12.2015 Wykład...

 1. 25.11.2015 r. zapraszamy na wykład pt. "Czy łatwo jest zostać uchodźcą? Teoretyczne i praktyczne aspekty prawnej ochrony cudzoziemców w Polsce."

 2. Kampania "Wspólnie tworzymy jeden Poznań" organizowana przez Centrum Badań Migracyjnych.

 3. Piknik Międzynarodowy i Wspólny Poznań

 4. Fotorelacja ze spotkania organizowanego przez Centrum Badań Migracyjnych,

 5. Spotkanie z syryjskim psychologiem prof. Bassamem Aouil’em pt. DZIECI GORSZEGO BOGA w CK Zamek.

 6. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w sprawie przejawów ksenofobii i nietolerancji w Polsce

 7. Oświadczenie Centrum Badań Migracyjnych UAM w sprawie uchodźców

 8. Report from transnational conference: Strategies of the integration of migrants in the local labor market, 21.05.2015, Munich, City Hall

 9. Centrum Badań Migracyjnych UAM zaprasza na wykład dr Joanny Kozielskiej pt. Emigracja zarobkowa i powrót do kraju w doświadczeniach współczesnej młodzieży migracyjnej.

 10. Transnational conference: Strategies for the integration of migrants in the labor market 21st May 2015, Munich

 11. Zaproszenie na spotkanie i dyskusję

 12. Centrum Badań Migracyjnych UAM zaprasza na wykład doktorantki Joanny Kostki pt. Gorsi migranci? Migracja Romów na terenie Unii Europejskiej

 13. Centrum Badań Migracyjnych UAM zaprasza na wykład mgr Jacka Kubery pt. Od Algierczyków we Francji do Francuzów.

 14. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

 15. Zaproszenie na wykład

 16. Polsko-niemieckie spotkanie w ramach projektu AMIGA

 17. Oferta Centrum Badań Migracyjnych UAM (CeBaM) na organizację konferencji

 18. Wykład gościnny Julii Wojnowskiej-Radzińskiej

 19. Informator AMIGA - maj 2014

 20. Aktualne informacje dotyczące projektu AMIGA

 21. Cykl wykładów gościnnych: Dom otwarty/Dom zamknięty?

 22. AMIGA - Migrant Info Point

 23. AMIGA Kick-off meeting w Poznaniu

 24. Vienna: Research Conference on Migration.

 25. Końcowa konferencja projektu REKRY-AMARE - Sprawozdanie z konferencji

 26. Komisja Unii Europejskiej utworzyła Europejską Sieć Migracyjną.

Praca na rzecz uchodźców
Spotkanie z Dagmarą W.
Konferecja V4Net
Zostań eduatorem
Minigranty Migracyjne
bottom of page