top of page
  • Zdjęcie autoraCentrum Badań Migracyjnych

CeBaM webinar #02: Dostęp do szczepień — sytuacja imigrantów romskich w Poznaniu już on-line

Zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie można już obejrzeć zapis webinarium z udziałem Katarzyny Czarnoty: https://www.youtube.com/watch?v=ufYtMzMCZUA


Katarzyna Czarnota zaprezentowała wyniki badań zrealizowanych w ramach Minigrantu Migracyjnego CeBaM pt. Dostęp do szczepień — sytuacja imigrantów romskich pochodzenia rumuńskiego w Poznaniu. Stereotypy, diagnoza sytuacji i projektowanie przyszłych działań medycznych.


Romowie są postrzegani jako grupa o nastawieniu „antyszczepionkowym". Celem badań zrealizowanych przez Katarzynę Czarnotę była diagnoza sytuacji społeczności imigrantów romskich pochodzenia rumuńskiego zamieszkałych na tzw. „koczowisku" w Poznaniu w kontekście zarówno nastawienia społeczności do podstawowych szczepień, jak i dostępu do możliwości ich wykonania. Zdiagnozowane i skategoryzowane zostały istniejące bariery i ich przyczyny. Drugim celem badań było przygotowanie diagnozy w oparciu o którą zaprojektowane zostaną działania praktyczne (koordynowane przez Fundację Akceptacja), mające na celu asystę członków społeczności w kontekście dostępu do służby zdrowia i zwiększony dostęp do samych szczepień.
Commentaires


bottom of page