top of page
  • Zdjęcie autoraCentrum Badań Migracyjnych

„Wszyscy jesteśmy migrantami” – spotkanie w CK Zamek


Serdecznie zapraszamy w imieniu Centrum Badań Migracyjnych UAM oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM – partnerów projektu „Wszyscy jesteśmy migrantami” – na spotkanie z antropolożkami, dr Elżbietą M. Goździak i dr hab. Karoliną Bielenin-Lenczowską. Tym razem przyjrzymy się współczesności potomków polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Polak, Amerykanin, Brazylijczyk…–kim są dziś i jak żyją?


Dr Elżbieta M. Goździak, dyrektor naukowy Institute for the Study of International Migration na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, była redaktor czasopisma International Migration i doradczyni Centrum Badań Migracyjnych UAM, od 35 lat mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Dr hab. Karolina Bielenin-Lenczowska, adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzi badania etnograficzne wśród potomków imigrantów z końca XIX wieku na brazylijskiej wsi.


Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury ZAMEK, w Holu Balkonowym, w środę 16 listopada o godz. 18.30. Informacje o całym programie towarzyszącym wystawie „Wszyscy jesteśmy migrantami” można znaleźć na stronie: http://zamek.poznan.pl/news,pl,6,9136.html.

Comments


bottom of page