top of page
  • Zdjęcie autoraCentrum Badań Migracyjnych

Zaproszenie na warsztaty: Metodologia i etyka w badaniach nad migracjami
Zapraszamy na: Warsztaty: Metodologia i etyka w badaniach nad migracjami Poznań, 9-12 czerwca 2021 roku

Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Instytutem Antropologii i Etnologii UAM zapraszają doktorantów/-tki oraz magistrantów/-tki zajmujących/-e się tematyką migracyjną do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach Metodologia i etyka w badaniach nad migracjami, prowadzonych przez prof. Elżbietę Goździak, prof. UAM dr hab. Izabellę Main i mgr Izabelę Kujawę.


Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Normy i wartości w europejskim kryzysie migracyjnym i uchodźczym (NoVaMigra)”, który będzie punktem wyjścia do podejmowanych dyskusji. Propozycja stanowi odpowiedź na metodologiczne i etyczne wyzwania związane z realizacją badań w społecznościach migrantów i uchodźców, niejednokrotnie należących do grup marginalizowanych czy dyskryminowanych. Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do prezentacji projektów badawczych (planowanych, realizowanych bądź będących na etapie analizy i opisu) uczestników i uczestniczek oraz wspólnych dyskusji inspirowanych wystąpieniami i wykładami zaproszonych gościń:

  • Dra hab. prof. UAM Natalia Bloch (UAM)

  • prof. Nergis Canefe (York University, Canada)

  • prof. Elżbieta Goździak (Georgetown University)

  • Dra hab. prof. UAM Izabella Main (UAM)

  • Mgr Izabela Kujawa (UAM)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty noclegów i wyżywienia. Zgłoszenia przyjmowane są w formie formularza dostępnego pod adresem: https://forms.gle/tmoAfG4tR4yeGJVz6.

Rekrutacja potrwa do 20 maja 2021 roku. O jej wynikach kandydaci/-tki zostaną powiadomieni/-one drogą mailową do 31 maja. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z Izabelą Kujawą (iza_kujawa@yahoo.com). Z powodu nieprzewidywalnej sytuacji epidemiologicznej, termin warsztatów może ulec zmianie.


Szczegóły znajdą poniżej, w załączniku:


Zaproszenie do udziału w warsztatach
.pdf
Pobierz PDF • 284KB

Commentaires


bottom of page