top of page
  • Centrum Badań Migracyjnych

Znaczenie migracji dla Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Drogie Osoby,

Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na webinar zatytułowany “Znaczenie migracji dla Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich na przykładzie gminy w Poznaniu”, który poprowadzi Aleksandra Krzyżaniak (laureatka Minigrantu CeBaM).


Termin: 14 grudnia 2023, czwartek, godz. 17.00-18:30 (online, zoom).


Prosimy o wcześniejszą rejestrację: https://forms.gle/YddzrN99od7Xj4Ny5


Abstrakt: Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich to największy odłam mormonizmu na świecie. Swój światowy status zawdzięcza w znacznej mierze szeroko zakrojonemu programowi misyjnemu, realizowanym między innymi w Poznaniu. Niewielka, bo około 30-osobowa Gmina Kościoła stanowi miniaturowy ośrodek migracyjny, skupiający w szczególności migrantów zarobkowych i misjonarzy z USA, uchodźców z Ukrainy czy studentów ze Skandynawii. W swojej prezentacji przyjrzę się znaczeniu migracji dla funkcjonowania Kościoła na przykładzie poznańskiej gminy. Omówię jak historia i nauki Kościoła przenikają doświadczenia migracyjne Świętych, przyglądając się indywidualnym praktykom oraz dyskursom migracyjnym samej instytucji.

BIO: Aleksandra Krzyżaniak – absolwentka poznańskiej etnologii. Jej zainteresowania naukowe oscylują dookoła antropologii religii, szczególnie badań nad mormonizmem oraz styku antropologii politycznej i gender.


Strona wydarzenia na fb: https://fb.me/e/4LV2iFj25


Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim na platformie Zoom. Pierwsza część wydarzenia poświęcona prezentacji będzie nagrywana. Druga część spotkania nie będzie nagrywana – udział w części dyskusyjnej jest możliwy tylko podczas trwania wydarzenia online. Nagranie będzie później dostępne na kanale YouTube. Biorąc udział w tym webinarze, automatycznie wyrażasz zgodę na nagrywanie treści audiowizualnych prezentowanych podczas wydarzenia oraz wyrażasz zgodę na późniejsze wykorzystanie nagrania w przestrzeni publicznej.


Webinar jest częścią serii CeBaM webinar series, w ramach której co miesiąc zapraszamy na spotkanie z badaczami i badaczkami migracji z Polski i ze świata.


Do zobaczenia!

Centrum Badań Migracyjnych

UAM PoznańComments


bottom of page