• Centrum Badań Migracyjnych

Spotkanie z Robertem Rydzewskim


Dlaczego w 2015 i 2016 roku przez Półwysep Bałkański do Europy dotarło ponad milion migrantów i uchodźców? Dlaczego w tym czasie i dlaczego tą drogą? Dlaczego migranci i uchodźcy przecinają płoty i przekraczają granicę w nieautoryzowany sposób? Jak potoczyły się losy osób, które w tym czasie dotarły do Europy? Na te i inne pytania, będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania z Robertem Rydzewskim, doktorantem w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, który prowadził badania w obozach dla uchodźców w Serbii w 2015 i 2016 oraz obserwuje losy migrantów i uchodźców w drodze do kraju docelowego.

Spotkanie jest częścią projektu Kto pyta, nie błądzi. Porozmawiajmy o uchodźcach, na który składają się warsztaty w poznańskich szkołach oraz otwarte wykłady na temat migracji przymusowych i uchodźstwa.

Termin: piątek 20.04.2018 roku o godzinie 15:00

Miejsce: Centrum Badań Migracyjnych w Collegium Historicum przy ul. Św. Marcin 78, p. 424 (IV piętro).

Zapraszają: Centrum Badań Migracyjnych, Migrant Info Point oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1550784231687221/

Zapraszają: Centrum Badań Migracyjnych, Migrant Info Point oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

dr hab. Izabella Main: imain@amu.edu.pl

e-mail: cebam@amu.edu.pl

Centrum Badań Migracyjnych UAM
Collegium Martineum UAM
ul. Święty Marcin 78, 61-809 Poznań
pokój 422

facebook.png
Uniwersytet_Adama_Mickiewicza.png
Instytut_Etnologii_i_Antropologii_Kultur
Migrant_Info_Point_Poznań.png
IASFM.png